fot. Tomasz Jasyk
Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał umowy na dofinansowanie przebudowy dróg lokalnych z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat drawski otrzyma 4,79 mln zł

Za te pieniądze wyremontowana zostanie droga powiatowa z Drawska Pomorskiego do Gudowa o długości 4,2 km. Koszt inwestycji to 14,7 mln zł.

- Nasz projekt, jako jeden z największych w województwie, początkowo znalazł się na liście rezerwowej. Brakowało środków na tak drogą inwestycję. Jednak dzięki uznaniu naszych argumentów, a także dzięki pomocy posła Czesława Hoca i radnego sejmiku Henryka Carewicza, wojewoda podjął decyzję o wsparciu finansowym projektu. Wkrótce ruszą przetargi na wykonanie tej drogi, która od wielu lat jest jedną z najważniejszych arterii dla turystów odwiedzających piękne Pojezierze Drawskie - powiedział Mariusz Nagórski, wicestarosta drawski.

Dofinansowania otrzymały także gminy powiatu drawskiego. Na przebudowę ulicy Gdańskiej w Czaplinku gmina Czaplinek z FDS uzyskała 680 tys. zł. Czaplinek otrzymał natomiast 281 tys. złotych na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Rzęśnica.

Tomasz Jasyk/ar