fot. Jarosław Ryfun
Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowała, że w Zachodniopomorskiem potwierdzono 580 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dodała, że z powodu COVID-19 zmarły dwie kobiety.

- W Koszalinie i powiecie koszalińskim mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zachorowało 4 dzieci, 6 młodych kobiet, 37 kobiet w średnim wieku, 9 starszych kobiet, 5 młodych mężczyzn, 9 mężczyzn w średnim wieku oraz 9 starszych mężczyzn - powiedziała Małgorzata Kapłan.

Jak dodała, w powiecie białogardzkim potwierdzono zakażenie u 5 osób: - Zachorowały 2 kobiety: w średnim i starszym wieku oraz 3 mężczyzn w średnim wieku.

W powiecie kołobrzeskim wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 26 osób. - U młodej kobiety, 12 kobiet w średnim wieku, 5 młodych mężczyzn, 7 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszego mężczyzny - poinformowała rzeczniczka zachodniopomorskiego sanepidu.

W powiecie sławieńskim na COVID-19 zachorowało 26 osób - 3 dzieci, 3 młode kobiety, 10 kobiet w średnim wieku, starsza kobieta, młody mężczyzna, 6 mężczyzn w średnim wieku oraz 2 starszych mężczyzn.

W powiecie szczecineckim zakażenie potwierdzono 25 osób. - Zachorowało 2 dzieci, 3 młode kobiety, 11 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, młody mężczyzna, 4 mężczyzn w średnim wieku oraz starszy mężczyzna - zaznaczyła Małgorzata Kapłan.

- Z przykrością informujemy o śmierci 2 kobiet zakażonych koronawirusem: 91-letniej z powiatu koszalińskiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie oraz 85-letniej, która była hospitalizowana w SPWSZ w Szczecinie - powiedziała Małgorzata Kapłan.

Od początku pandemii zaraziło się 6909 mieszkańców Pomorza Zachodniego. 66 z nich zmarło.

W województwie pomorskim zanotowano 776 nowych zakażeń, w tym: 42 w powiecie bytowskim, 44 w Słupsku i 33 w powiecie słupskim.

W Wielkopolsce są 1472 nowe zakażenia, w tym 29 w powiecie pilskim, 32 w złotowskim, 11 w chodzieskim i 22 w czarnkowsko-trzcianeckim.

red./rz