fot. TS Judo Słupsk
Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Słupsk reprezentowało 8 judoków z TS Judo Gryf, którzy wrócili z 5 medalami.

Złote medale zdobyli Oliwia Szycko (70kg) i Hubert Żuk (90kg), którzy wszystkie swoje walki zdecydowanie wygrali przed czasem na ippon.

Srebrne medale zdobyli: Katarzyna Znamirowska (+70kg) i Łukasz Bielawa (55kg), który wygrał 4 walki i tylko w walce o złoty medal pokonała go kontuzja.

Miłą niespodziankę sprawiła w wadze 57kg Zuzanna Martyna, która zdobyła brązowy medal. Słupszczanka stoczyła 4 walki z tego 2 wygrała.

Na wyróżnienie zasługują również pozostali zawodnicy pomimo tego, że zajęli „tylko” punktowane miejsca. W wadze 60kg, w której startowało najwięcej zawodników, Adrian Jakubiniec stoczył 6 walk z tego 4 wygrał, a walkę o brązowy medal przegrał dopiero w dogrywce i zajął ostatecznie 7 miejsce. W tej samej wadze 7 miejsce zajął Olgierd Kulwas. Natomiast w wadze 66kg startował Andrzej Heimrath, który zajął 7 miejsce.

Szkoleniem słupskich judoków zajmują się Irena Waszkinel i Lidiusz Kazior.

jż/rz