fot. KPRM/Twitter
Apeluję do wszystkich obywateli - nie lekceważmy zagrożenia, wszędzie stosujmy żelazną zasadę: dystans, dezynfekcja, maseczki wszędzie tam, gdzie one obowiązują; bądźmy odpowiedzialni - dbając o siebie, dbamy też o innych - oświadczył w piątek w wystąpieniu telewizyjnym premier Mateusz Morawiecki.

- Zwracam się do państwa, do wszystkich obywateli, do wszystkich grup społecznych i zawodowych, do młodych i seniorów: proszę, nie lekceważmy zagrożenia, stańmy razem do walki z wirusem. Wszędzie, gdzie jesteśmy, stosujmy żelazną zasadę - dystans, dezynfekcja, maseczki wszędzie tam, gdzie one obowiązują - zaapelował premier.

Wzywał, by zadbać o swoje bezpieczeństwo korzystając na telefonie z aplikacji STOP COVID: - Pamiętajmy, aby nieść pomoc osobom starszym, które powinny zostać w domach.

- Bądźmy odpowiedzialni - dbając o siebie, dbamy też o innych. Każda nasza codzienna, nawet drobna decyzja ma dziś ogromne znaczenie. Stawką tej walki jest bowiem zdrowie i życie naszych bliskich. Naszych sąsiadów, znajomych, przyjaciół, członków rodziny, wreszcie - być może każdego z nas. Musimy pokonać tę epidemię. Jako naród zawsze potrafiliśmy być odważni i ofiarni. Solidarni –zwyciężymy - powiedział premier.

PAP/rz