fot. pixabay.com
Słupski Aktywator - Dom Startupów jest rozwiązaniem dla kreatywnych osób, które chcą rozpocząć własną działalność, ale nie stać ich na inwestycje związane z założeniem klasycznej firmy.

- Nasze wsparcie kierujemy do przedsiębiorstw, które ucierpiały na skutek pandemii koronawirusa oraz dla osób chcących założyć własny biznes. W ostatnim czasie na przykład dofinansowaliśmy działania młodych stażem przedsiębiorców. Zakres działań nagrodzonych firm jest bardzo szeroki - od fotografii, poprzez rozwój personalny, po produkcję części lotniczych - powiedziała Małgorzata Kiernicka, przedstawicielka Słupskiego Aktywatora.

- W ubiegłym tygodniu w życie weszły przepisy rządowego programu Tarcza 5.0., nazywanej również Tarczą Branżową. Właśnie dlatego już niedługo zapraszamy państwa na spotkanie online z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który wytłumaczy zasady funkcjonowania programu - dodała Małgorzata Kiernicka.

Według rządowego programu przedsiębiorcy działający w branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej do końca listopada będą mogli wnioskować m.in o zwolnienie z opłaty składek za lipiec, sierpień i wrzesień oraz przyznanie świadczenia postojowego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Mariusza Brokosa z Małgorzatą Kiernicką.

mb/mw/ar

Posłuchaj

rozmowa Mariusza Brokosa z Małgorzatą Kiernicką