fot. prk24.pl
Uczniowie mogą już z niej korzystać. Sala powstała w ramach programu „Szansa na samodzielność” grupy Energa.

Szkoła w Jezierzycach to placówka z oddziałami integracyjnymi, w której zajęcia mają także dzieci i młodzież autystyczna. To przede wszystkim dla nich przeznaczona jest terapia sensoryczna.

- Sala wyposażona jest m.in w maglownicę, kołowrotki, trampoliny, deskorolki, kołyski i namiot wyciszający. Możemy tutaj znaleźć wszystko, co jest potrzebne do przeprowadzania zajęć terapii sensorycznej. Sali była gotowa już pod koniec września, ale niestety od tego czasu nasza szkoła jest zamknięta ze względu na wykrycie przypadków koronawirusa w naszej placówce. Co za tym idzie nie było jeszcze uroczystego otwarcia sali - powiedział Łukasz Kos, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jezierzycach.

Sala kosztowała 15 tys. zł. 12 tys. zł na ten cel przekazała Grupa Energa, która była mecenasem projektu, a suma 3 tys. zł pochodziła z wkładu własnego szkoły.

O przyznaniu grantu szerzej opowiedziała Alina Skorb-Gała, kierownik wydziału ESG Grupy Energa: - Wniosek ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach ujął nasze serca. Od razu wiedzieliśmy, że nasza pomoc wesprze grupę dzieciaków, które muszą dojeżdżać do Słupska 10 kilometrów, żeby w ogóle móc uczestniczyć zajęciach terapeutycznych.

Alina Skorb-Gała wyjaśniła również, że każdy może złożyć wniosek o wsparcie przez Grupę Energa: - Wszystkie wnioski rozpatrujemy indywidualnie. Jeżeli widzimy, że jest to działanie związane ze społeczną odpowiedzialnością, to się po prostu w nie włączamy.

Zapraszamy do wysłuchania całej relacji Edyty Lubiak.

el/mw/od

Posłuchaj

Materiał Edyty Lubiak