W meczu 5. serii PGNiG Superligi koszalinianki pokonały u siebie aktualne mistrzynie Polski MKS Perłę Lublin 28:23.

Faworytkami spotkania były przyjezdne, które po tytuł mistrzyń Polski sięgały już 22 razy. Początek spotkania był dość nerwowy. Obydwie drużyny popełniały błędy, a po trzech minutach był remis 1:1. Niebawem sędzia podyktował rzut karny, dzięki czemu lublinianki wyszły na prowadzenie 2:1. Mistrzynie kraju zaczęły powiększać przewagę. W 10. min prowadziły 6:2. Koszalinianki miały problemy ze skutecznością, a trener gospodyń Adrian Struzik musiał poprosić o czas.

Po przerwie gospodynie zaczęły zmniejszać straty. W 17. min. przewaga Perły stopniała do dwóch trafień. Trzy minuty później podopieczne Adriana Struzika przegrywały już tylko 8:9. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy objęły nawet prowadzenie 11:10. Rywalki jednak nie dały jednak za wygraną i doprowadziły do wyrównania. Do przerwy był remis 12:12.

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla gospodyń. Po niespełna trzech minutach Młyny Stoisław Koszalin prowadziły 15:12. O czas poprosił tym razem trener lublinianek Kim Rasmussen. Jednak na niewiele się to zdało. Kolejną bramkę zdobyły miejscowe po efektownej kontrze w wykonaniu Natali Volovnyk, przy doskonałej asyście Anny Mączki.

Pierwszą bramkę w drugiej połowie dla Perły zdobyła dopiero w 36. minucie z rzutu karnego Marta Gęga, po tym jak 2 minuty kary otrzymała Hanna Rycharska. Rywalki zaczęły zmniejszać różnicę (39. min, 15:17). Przez kilka kolejnych minut koszalińskie szczypiornistki utrzymywały przewagę dwóch bramek, nawet gdy grały w osłabieniu (48. min, 21:19).

Groźnie dla miejscowych zrobiło się, gdy sędzia odesłał na ławkę Martynę Borysławską. Osłabienia gospodyń nie potrafiły jednak wykorzystać przyjezdne, które grały już nerwowo. Ostatecznie Młyny Stoisław Koszalin utrzymały przewagę i pokonały MKS Perłę Lublin 28:23.

Młyny Stoisław Koszalin - MKS Perła Lublin 28:23 (12:12)

Młyny Stoisław Koszalin: Oleksandra Krebs, Natalia Filończuk - Gabriela Urbaniak 4, Paula Mazurek, Anna Mączka 8, Dominika Grobelska, Julia Zagrajek, Gabriela Haric, Natalia Volovnyk 4, Hanna Rycharska 4, Adrianna Nowicka, Lesia Smolinh 4, Martyna Borysławska, Iuliia Andriichuk 3, Daria Somionka 1.

MKS Perła Lublin: Weronika Gawlik, Mirina Razum, Paulina Wdowiak - Magda Balsam, Patrycja Królikowska 4, Dagmara Nocuń 1, Joanna Gadzina 1, Djurdjina Malivić 4, Marta Gęga 9, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak 3, Kinga Achruk, Dominika Więckowska, Joanna Szarawaga, Andrijana Tatar 1.