fot. ms.gov.pl
Akt oskarżenia wobec mężczyzny, który miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad matką, skierował do gryfickiego sądu prokurator – poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. 50-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

- W toku postępowania ustalono, iż podejrzany mieszkał wraz z pokrzywdzoną. Kobieta korzystała z opieki Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach. Podczas jednej z wizyt pracownica tego ośrodka dostrzegła na ciele pokrzywdzonej zasinienie na czole oraz na lewym ramieniu - poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Jak dodano, powiadomiona została policja. Ustalono, że mężczyzna bił matkę, krzyczał na nią i wyzywał ją. Kobieta miała na ciele liczne obrażenia, m.in. ranę tłuczoną w okolicy powieki, głęboki krwiak w okolicy żuchwy czy siniaki na ramieniu, w okolicy oczodołu i na palcach lewej ręki.

Mężczyzna został zatrzymany, sąd zdecydował o areszcie, w którym nadal przebywa. 50-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Był wcześniej karany sądownie.

Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.