fot. prk24.pl
W Zachodniopomorskiem odnotowano 311 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w Pomorskiem - 547, a w Wielkopolsce - 592.

W Koszalinie i powiecie koszalińskim koronawirusa potwierdzono u 46 osób (jednego dziecko, 19 kobiet w średnim wieku i ośmiu starszych kobiet, trzech młodych mężczyzn, 10 w średnim wieku i pięciu starszych).

W powiecie kołobrzeskim zakażonych jest 17 kolejnych osób - dziecko, młoda kobieta, pięć kobiet w średnim wieku i cztery starsze, młody mężczyzna, trzej w średnim wieku i dwaj starsi.

Na Pomorzu Zachodnim wirusem SARS-CoV-2 zaraziło się także, m.in.: dziewięć osób w powiecie białogardzki, trzy w pow. drawskim, trzy w pow. łobeskim, 12 w pow. sławieńskim, 13 w pow. szczecineckim, trzy w pow. świdwińskim i cztery w pow. wałeckim.

Zmarły trzy osoby, m.in. 84-letnia kobieta z powiatu białogardzkiego hospitalizowana w Regionalnym Centrum Medycznym w Białogardzie.

Od początku pandemii na Pomorzu Zachodnim koronawirusem zaraziły się 3884 osoby. 45 z nich zmarło.

W województwie pomorskim jest 547 nowych zakażeń, w tym 32 w Słupsku, 25 w powiecie słupskim i 12 w pow. bytowskim. Zmarli dwaj mężczyźni - mieszkańcy Słupska i powiatu słupskiego. Wśród 592 nowych zakażonych w Wielkopolsce jest 18 osób z powiatu pilskiego, 14 z pow. czarnkowsko-trzcianeckiego i osiem z pow. złotowskiego.

red./ar