fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
Czas na „Smaki Świata” - niedawno wraz z Piotrem Ostrowskim odwiedziliśmy Małopolskę. Tamtejsze winnice to od wielu lat znakomity winny adres. Na tle innych wyróżniają się specyficznym terroir i oczywiście krajobrazem. Poznamy dziś trzy małopolskie winnice.

Naszą wędrówkę zaczynamy w podkrakowskiej Wieliczce. Mieści się tam eksperymentalna, czyli w pełni biodynamiczna winnica Agnieszki Rousso i Piotra Jaskóły.

biodynamiczna winnica Agnieszki Rousso i Piotra Jaskóły

Kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od Wieliczki znajduje się druga winnica, którą udało nam się odwiedzić. Niezwykle malowniczo położona winnica Gródek to nowe miejsce na winnej mapie Małopolski. Z jej szpalerów doskonale widać przełom Dunajca i malownicze Jezioro Rożnowskie, a na horyzoncie przy pięknej słonecznej pogodzie można dostrzec Tatry.

winnica Gródek

Na koniec naszej podróży odwiedziliśmy Winnicę Chronów. To z kolei przykład na to, że nawet na małym areale możemy produkować doskonałe wina. To także przykład na to, że można i warto w życiu szukać swojego miejsca na ziemi. Miejsce jest również świetną bazą wypadową do zwiedzania Małopolski.

winnica Chronów