fot. prk24.pl
Jury doceniło jego dwa reportaże: „Czas moich rąk” i „To był człowiek”.

Pierwszy z nich został zrealizowany całkiem niedawno. Jego bohaterem jest ks. Andrzej Zaniewsk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który został wolontariuszem w koszalińskim szpitalu. W dobie epidemii koronawirusa uznał, że musi być tam, gdzie potrzebna jest jego pomoc. Przez cały czas posługi ukrywał swoją pracę w szpitalu.

W drugiej audycji powracał do wydarzeń sprzed lat. Przedstawił historię proboszcza parafii mariackiej w Szczecinku. Duchowny zginął 12 listopada 1979 roku podczas wizyty na budowie plebani. Tragiczny wypadek wstrząsnął mieszkańcami Szczecinka, bo ksiądz bardzo mocno wpisał się w społeczność tego miasta.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Nasz dziennikarz MATEUSZ SIENKIEWicz nagrodzony. Jury XXXV Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmu i Multimediów, doceniło jego dwa reportaże: „Czas moich rąk” i „To był człowiek” Pierwszy z nich został zrealizowany całkiem niedawno: Kiedy dookoła nas krążyły komunikaty „zostań w domu” on postanowił z niego wyjść. Na co dzień służy przy ołtarzu - teraz postanowił służyć w szpitalu. Ksiądz Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży został wolontariuszem w koszalińskim szpitalu. W dobie epidemii koronawirusa uznał, że musi być tam, gdzie potrzebna jest jego pomoc. Przez cały czas posługi ukrywał swoją pracę w szpitalu. Dziś opowiada o tym, żeby dodać otuchy medykom, żeby pokazać ludzką ofiarność, która niknie w cieniu statystyk zachorowań. I żeby powiedzieć, że ludzie są dobrzy. Drugi powraca do wydarzeń sprzed lat: Zaledwie kilka lat spędził w Szczecinku ksiądz prałat Jan Lis. Proboszcz parafii mariackiej zginął 12 listopada 1979 roku podczas wizyty na budowie plebani. Tragiczny wypadek wstrząsnął mieszkańcami Szczecinka, bo ksiądz Lis bardzo mocno wpisał się w społeczność tego miasta. Oba reportaże znajdziecie na ▶️ rk24.pl #radiokoszalin #radio #koszalin #konkurs #nagroda #dziennikarz #reportaż #festiwal

Post udostępniony przez Polskie Radio Koszalin (@radiokoszalin)

Czytaj więcej