Gościem Mariusza Brokosa w audycji „Zdrowie i natura” na antenie Radia Słupsk był doktor Daniel Maliszewski, chirurg specjalizujący się w korekcie i leczeniu piersi, który pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka w Słupsku.

- Zdrowy tryb życia znacznie redukuje ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych i układu sercowego. Ważna jest także profilaktyka, która pozwala na szybkie wykrycie raka. Apeluję do pacjentek, aby raz w miesiącu dokonywały samobadania i raz w roku udawały się profilaktycznie do specjalisty, aby sprawdzić czy nie pojawiły się żadne niepokojące zmiany - powiedział doktor Daniel Maliszewski.

Gość audycji odniósł się również do nowatorskich rozwiązań wprowadzanych w polskiej medycynie: - Nowością jest chirurgia obrzęku chłonnego. Zabieg polega na operacji pacjentki pod mikroskopem. Operujemy na naczyniach mniejszych niż ludzki włos. Naszym celem jest wyleczeniu powikłań po usunięciu węzłów chłonnych. Próbujemy w ten sposób odbudować prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego.

Więcej w poniższej rozmowie.

mb/mw/rz

Posłuchaj

rozmowa z dr. Danielem Maliszewskim