fot. prk24.pl
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński, wiceprezydent Słupska Marek Goliński oraz przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej Jan Lange.

- Sprawa słupskiej obwodnicy była odwlekana w czasie, teraz powróciła dzięki wspólnym zabiegom władz naszego regionu oraz pana ministra i posła ziemi słupskiej Piotra Müllera. Obwodowa Kobylnicy ma przebiegać południową częścią miasta wzdłuż Słupi. Ten teren nie jest wysoko zurbanizowany, co daje większe możliwości na inwestycje infrastrukturalne - powiedział wójt gminy Kobylnica, Leszek Kuliński.

rozmowa z Leszkiem Kulińskim

- W ostatnich dniach podpisaliśmy umowę w trybie zaprojektuj-wybuduj na nowy węzeł transportowy. Od wielu lat planowaliśmy realizację tego projektu. Zdecydowaliśmy się jednak na skromniejszy wariant. Nowe rozwiązanie ułatwi codzienne mieszkańcom i przyjezdnym. Po stronie zachodniej węzła transportowego planujemy stworzenie placu manewrowo-postojowego dla autobusów, przystanków z peronami, parkingów oraz postoju taksówek - podkreślił wiceprezydent Słupska Marek Goliński.

rozmowa z Markiem Golińskim

- Potrzebne jest zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Z powodu nieobecności radnej Renaty Stec na zebraniu klubu Platformy Obywatelskiej, nie możemy się w sposób jasny ustosunkować do zarzucanych jej czynów. Renata Stec zobowiązała się do złożenia pisemnych wyjaśnień i dopiero po przeanalizowaniu dokumentu zabierzemy jednoznaczne stanowisko w tej sprawie. Sytuacja budzi wiele kontrowersji, ale dajmy wypowiedzieć się obu stronom sporu - zaznaczył Jan Lange, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

rozmowa z Janem Langem