fot. pixabay.com
W Polsce codziennie życie odbiera sobie 15 osób. To wstrząsające dane. Co popycha ludzi do tak dramatycznej decyzji? Co można zrobić, by liczba samobójstw spadła? Nad tym zastanawialiśmy się w ostatnim wydaniu audycji „Wieczorne spotkania”.

Zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne kampania społeczna „Życie warte jest rozmowy” ma na celu przybliżyć podstawowe fakty na temat zjawiska samobójstw w Polsce oraz przekazać rzetelną wiedzę na temat zapobiegania im. O akcji, a także przyczynach tak dużej liczby samobójstw w Polsce, mówi dr Halszka Witkowska - socjolog i członek Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.

materiał Tomasza Trana

Rosnąca liczba samobójstw w Polsce to tragiczny efekt coraz gorszej kondycji psychicznej społeczeństwa oraz, w wielu przypadkach, braku szybkiej fachowej pomocy psychiatrycznej - mówi Izabela Ciuńczyk, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie.

materiał Joanny Lejtan

Z 15 osób, które każdego dnia odbierają sobie życie 12 to mężczyźni. Maciej Wójcik prowadzi stronę fejsbukową "Społeczny Rzecznik Praw Mężczyzn" i jego zdaniem o prawach mężczyzn mówi się zdecydowanie za mało.

materiał Anny Winnickiej

kk/aw/tt/jl/ar