fot. pixabay.com
Październik to miesiąc profilaktyki nowotworów piersi. Od wielu lat zajmują się tym kobiety, które przeszły tę chorobę lub nadal z nią walczą.

- W tym roku jest trudniej organizować spotkania, ale amazonki robią, co mogą - zapewniła przewodnicząca darłowskiego klubu Amazonka Elżbieta Wetlińska.

materiał Joanny Lejtan

- Spośród wielu fundacji działających na rzecz profilaktyki raka piersi OMEALIFE z Gdańska, ukierunkowana jest na pomoc młodym kobietom, dwudziesto- i trzydziestolatkom, które stają przed wyzwaniem leczenia choroby nowotworowej - powiedziała Magdalena Kardynał.

materiał Grażyny Preder

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u Polek. Co gorsza, stale wzrasta zachorowalność i śmiertelność z jego powodu. Aby zwiększyć świadomość zarówno kobiet, jak i mężczyzn na temat profilaktyki tej choroby powstała specjalna kampania „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”, której organizatorem jest Fundacja OnkoCafe-Razem Lepiej. O jej szczegółach opowiedziała nam Anna Kupiecka, prezes fundacji.

materiał Tomasza Trana

Wcześnie rozpoznany nowotwór piersi jest niemal w 100 proc. wyleczalny. Jak rozpoznać raka piersi i dlaczego tak ważna jest profilaktyka? O tym opowiedziała doktor Hanna Symonowicz, ordynator onkologii i chemioterapii w koszalińskim szpitalu.

materiał Anny Winnickiej