fot. prk24.pl
Od soboty powiat słupski znajduje się w tzw. strefie żółtej. Jak poinformował starosta słupski Paweł Lisowski, urząd powiatowy będzie pracował jak do tej pory.

- Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa w urzędzie. Przygotowaliśmy także dodatkowe miejsca do dezynfekcji rąk. Wszystkie wydziały będą pracować jak do tej pory, z wyjątkiem wydziału do spraw komunikacji, gdzie na konsultacje z urzędnikiem trzeba  umówić się telefonicznie - powiedział Paweł Lisowski.

Zmian nie będzie także w placówkach oświatowych podległych starostwu. - Na razie nie stwierdzono u żadnego nauczyciela czy ucznia zakażenia koronawirusem. Jeśli taka sytuacja wystąpi, będziemy podejmowali działania zgodne z zaleceniami głównego inspektora sanitarnego - dodał Paweł Liskowski

W tzw. strefie żółtej w lokalach gastronomicznych może przebywać jeden klient na cztery metry kwadratowe. Na weselu może być maksymalnie 75 osób, nie licząc obsługi.

Wydarzenia sportowe i kulturalne w obiektach zamkniętych mogą odbywać się przy zajęciu maksymalnie 25 procent widowni, a w przestrzeni otwartej - maksymalnie 100 osób.

el/mw

Posłuchaj

Paweł Lisowski, starosta słupski