fot. prk24.pl
Wiceminister środowiska oraz szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która w poniedziałek była gościem porannego „Studia Bałtyk” podkreśliła, że szybkie i sprawne działanie gabinetu Mateusza Morawieckiego jest szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa.

- Zmiany w rządzie mają usprawnić jego funkcjonowanie w momencie, kiedy stoi przed nami cała masa wyzwań. Nie chodzi jedynie o kwestie zdrowotne związane z pandemią koronawirusa, ale też o wynikające z niej sprawy gospodarcze. Coraz częściej mówi się bowiem o światowym kryzysie gospodarczym. W związku z tym potrzebujemy szybkiego i sprawnego rządu, a nie takiego, który kłóci się o kompetencje. Rekonstrukcja rządu miała na celu także zmniejszenie kosztów jego funkcjonowania, a także - co najważniejsze - sprawne realizowanie programu, na który umówiliśmy się z Polakami - podkreśliła Małgorzata Golińska.

Anna Popławska poprosiła posłankę o komentarz do powołania do rządu Mateusza Morawieckiego dwóch polityka - wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i ministra edukacji Przemysława Czarna. - Jeśli chodzi o prezesa Kaczyńskiego, doświadczonego polityka i byłego premiera, to jego wejście do rządu należy traktować wyłącznie w kategorii wzmocnienia gabinetu. Będzie on odpowiadał za kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. To także pewnego rodzaju odciążenie dla pana premiera Morawieckiego. Krytykę kandydatury pana profesora Czarna nakręcają natomiast mocno środowiska, co do których postępowania pan profesor wyrażał się negatywnie. Ta krytyka nie jest merytoryczna, a ideologiczna czy nawet polityczna. Byłabym jednak spokojna o działania ministra Czarnka, zwłaszcza, że deklaruje on, że wszelkie decyzje będzie podejmował wyłącznie w oparciu o polskie prawo i konstytucję - stwierdziła wiceminister środowiska.

Rozmowa dotyczyła także zmian strukturalnych w rządzie, planowanych działań rządu w związku z pandemią koronawirusa i dalszych prac na ustawą o ochronie zwierząt.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Małgorzatą Golińską, wiceminister środowiska