fot. Ministerstwo Zdrowia/Twitter
Od soboty dodatkowe obostrzenia obowiązują w 51 powiatach - 17 z nich jest w strefie czerwonej, a 34 w żółtej. Do tej drugiej kategorii trafił m.in. powiat słupski.

Obszar czerwony obejmuje m.in. Sopot, a żółty - m.in. powiaty: bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, pucki, słupski i wejherowski oraz Gdańsk i Gdynię w woj. pomorskim i Szczecin.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.
PAP/ar