Prorektor ds. studentów Akademii Pomorskiej była gościem Jacka Żukowskiego w dniu rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Rozmowa w ramach cyklu „Słupska Akademia Radiowa” skupiła się na podsumowaniu procesu rekrutacji i przedstawieniu nowych innowacyjnych narzędzi i możliwości dla studentów AP.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników tegorocznej rekrutacji. Coraz więcej absolwentów szkół średnich decyduje się na wybór naszej uczelni. Pomimo tak satysfakcjonujących informacji nie zapominamy o osobach, które zdawały egzamin poprawkowy i czekamy na ich zgłoszenia do 15 października. Hitem rekrutacji 2020 były nauki medyczne. Takiej liczby kandydatów jeszcze nie mieliśmy, co naprawdę nas cieszy - powiedziała prof. Danuta Gierczyńska.

- Posiadamy bardzo dobrze wyposażone gabinety oraz centrum symulacji medycznej. Nasi studenci będą mieli również możliwość nauki na sprzętach związanych z telemedycyną. Projekty rozwoju akademii wymagały dużego nakładu finansowego. Otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki - dodała prof. Gierczyńska.

Studenci słupskiej uczelni będą w najbliższym czasie uczyć się w trybie hybrydowym. Naukę rozpoczyna 3300 studentów, w tym 1300 pierwszego roku oraz 65 studentów z Białorusi.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

jż/mw/ar

Posłuchaj

rozmowa Jacka Żukowskiego z prof. Danutą Gierczyńską