fot. Car Spotting Zachodniopomorskie
Według policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie za kradzież odpowiadają kobieta i dwóch mężczyzn. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i trafili do aresztu tymczasowego.

Ferrari 488 spider skradziono 2 sierpnia z terenu ośrodka wypoczynkowego w Mielnie.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli zapisy obrazu monitoringu. Na tej podstawie ustalili, że auto przemieszczało się w kierunku Trójmiasta, potem Warmii i Mazur, by ostatecznie opuścić Polskę. W poszukiwaniach pomagali internauci, świadkowie oraz media.

Policjanci wytypowali osoby, które miały związek z kradzieżą. Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią kobietę. To wcześniej karani mieszkańcy województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W ich mieszkaniach i samochodach policjanci znaleźli narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów.

Zatrzymane osoby przewieziono do Koszalina. Prokurator rejonowy w Koszalinie wystąpił do sądu rejonowego z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanych. 21 sierpnia sąd przychylił się do tego wniosku.

Policjanci nadal pracują, by odzyskać skradziony pojazd. W czynności te zaangażowane jest Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

red./ar

fot. KMP Koszalin