fot. prk24.pl
Zdaniem posła PSL-Koalicji Polskiej, który w czwartek był gościem porannego „Studia Bałtyk”, obecność w rządzie Małgorzaty Golińskiej (wiceminister środowiska) i Pawła Szefernakera (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji) pozwoli na dalsze pozyskiwanie istotnych dla regionu inwestycji i finansów.

- Nie można mówić o zbyt dużej rekonstrukcji rządu, bo jest tylko trzech nowych ministrów. Nastąpiła bardziej zmiana strukturalna niż personalna. Mnie zaskakuje liczba wicepremierów. To chyba pierwszy taki przypadek, że jest ich aż czterech. Premierem formalnie nadal jest Mateusz Morawiecki, ale wszyscy wiemy, że głównodowodzącym będzie Jarosław Kaczyński. Tak też powinno być, bo od dawna mówiłem, że to szef partii powinien być premierem - tak poseł Lubczyk skomentował wczorajszą zapowiedź zmian w rządzie. - Dla naszego regionu ważne jest, aby nasi wiceministrowie, czyli pani minister Golińska i pan minister Szefernaker pozostali w rządzie. To podnosi rangę regionu i powoduje, że mogą oni wpływać na pozyskiwanie środków i inwestycji. Byłoby bardzo dobrze, gdyby pozostali w gabinecie Mateusza Morawieckiego i dalej - mam nadzieję - działali na rzecz regionu - dodał.

Mateusz Sienkiewicz zapytał parlamentarzystę o ocenę dwóch nowych ministrów - Przemysława Czarnka (przyszły minister edukacji i nauki) oraz Grzegorza Pudy (przyszłego ministra rolnictwa). - Wiele wypowiedzi posła Czarnka jest dla mnie nieakceptowanych. Nie mogę go jednak oceniać po wypowiedziach. Poczekam do działań, które podejmie w połączonych ministerstwach nauki i edukacji. Jeżeli jednak to co mówi przełoży się na jego pracę w ministerstwie, to będzie dla mnie nie do przyjęcia. Pan minister Piontkowski niewiele robił, ale nie był kontrowersyjny. Szczerze mówiąc nie znam natomiast dotychczasowych działań posła Pudy, poza faktem, że był posłem wnioskodawcą tzw. piątki Kaczyńskiego - stwierdził Radosław Lubczyk.

Rozmowa dotyczyła także prac nad przepisami o ochronie zwierząt oraz ewentualnych nagród dla pracowników koszalińskiego szpitala.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ms/ar

Posłuchaj

rozmowa Mateusza Sienkiewicza z Radosławem Lubczykiem