fot. pixabay.com
Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań - wynika z analizy Polskiej Izby Opakowań.

Jak jest naprawdę? Co trafia na polskie składowiska? Czy rzeczywiście ekologia zdominowała rynek opakowań? Na te pytania odpowiedział Tomasz Uciński, prezes PGK w Koszalinie.

materiał Renaty Pacholczyk

Dużo mówi się ekologicznych opakowaniach, ale niestety nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że zastąpienie opakowań plastikowych innymi tworzywami średnio zwiększyłoby ich wagę o 360 proc. Tym samym wzrosłoby zużycie energii o 220 proc., a emisja gazów cieplarnianych o 270 proc. Czy - biorąc pod uwagę te dane - możemy powiedzieć, że plastik może być ekologiczny? O to zapytaliśmy Tomasza Gabrysiaka, starszego kierownika ds. kluczowych klientów w MPS International Koszalin.

materiał Katarzyny Kużel

Coraz więcej ekologii na rynku opakowań - surowce z recyklingu, zmniejszona ilość tworzy sztucznych. Czy to nowy trend wymuszony zmieniającymi się preferencjami konsumentów? A może po prostu wpływ unijnych regulacji? Na te pytania odpowiedział Maciej Nałęcz, analityk sektorowy m.in. branży opakowań.

materiał Tomasza Trana