fot. Jacek Żukowski
Lekkoatletyczne zmagania przez dwa dni były rozgrywane na stadionie 650-lecia. Słupszczanie wywalczyli cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale. Akademia zdobyła pierwsze miejsce spośród 248 klubów.

Losy drużynowej klasyfikacji medalowej rozstrzygnęły się w ostatniej konkurencji mistrzostw - rzucie oszczepem dziewcząt.

Sukces zawodniczki AML Małgorzaty Miedziewskiej dał lekkoatletom ze Słupska czwarty złoty medal i zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej: - Jest to dla nas podwójny złoty medal, ponieważ Małgosia wygraną przypieczętowała pierwsze miejsce AML Słupsk w klasyfikacji medalowej miast podczas mistrzostw Polski do lat 16 - powiedziała trenerka Bernadeta Kopeć.

Zawody odbywające się w rodzinnym mieście uczestników są bardziej dla nich stresujące, niż te wyjazdowe. - Przyjechało bardzo dużo osób znajomych. Był to duży stres, szczególnie kiedy na trybunach siedziały osoby z rodziny, które pierwszy raz mają do czynienia z zawodami lekkoatletycznymi i chce się im zaimponować - powiedziała Milena Patejuk, zawodniczka AML Słupsk.

Organizatorem mistrzowskich zmagań był Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz słupska Akademia Młodego Lekkoatlety, która prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Mistrzostwa wspierało Miasto Słupsk oraz Energa Grupa Orlen.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Jacka Żukowskiego, który rozmawiał z medalistami i trenerami AML Słupsk.

jż/od

fot. Jacek Żukowski

Posłuchaj

Materiał Jacka Żukowskiego