W sobotę na stadionie 650-lecia w Słupsku rozpoczęły się dwudniowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w kategorii wiekowej U-16. W zawodach uczestniczy ponad 800 zawodników z całej Polski.

Słupszczanie w pierwszym dniu zawodów sięgnęli po dwa złote i jeden brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stanęli Marek Zakrzewski i Kewin Małek. Ten drugi dodatkowo zdobył brązowy krążek. Obydwaj zawodnicy reprezentują Akademię Młodego Lekkoatlety ze Słupska.

Zakrzewski był najszybszy na dystansie 100 metrów, a Małek wygrał w wieloskoku i dwie godziny później mógł cieszyć się z brązowego medalu w skoku wzwyż.

Trenerem słupskiego sprintera jest Tomasz Czubak, były mistrz świata w sztafecie 4x400 metrów i wciąż aktualny rekordzista Polski na 400metrów. Trenerem skoczka wzwyż jest Bernadeta Kopeć, która podczas tych zawodów jest dyrektorem do spraw sportowych mistrzowskich zawodów.

Ambasadorami mistrzostw są Joanna Fiodorow - finalistka Igrzysk Olimpijskich z Londynu i Rio de Janeiro oraz srebrna medalistka Mistrzostw Świata w Katarze z 2019 roku oraz Marcin Świerc, który w swoim dorobku ma dwa miejsca na podium, zdobyte podczas zawodów rozgrywanych w ramach festiwalu biegów górskich UTMB, a w 2017 roku zajął drugie miejsce w biegu CCC, rozgrywanym na dystansie 99 kilometrów, rok później został zwycięzcą biegu TDS (bieg na dystansie 122 kilometrów z sumą przewyższeń ponad 7300 metrów).