Przez weekend stadion 650-lecia w Słupsku wypełni się młodymi lekkoatletami. Wszystko w ramach Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce U16. Wydarzenie to wspiera Energa Grupa ORLEN, a Polskie Radio Koszalin objęło patronat nad tym wydarzeniem sportowym.

 Wszystko mamy dopięte na ostatni guzik – mówi współorganizator zawodów Bernadetta Kopeć, prezes Akademii Młodego Lekkoatlety ze Słupska. - Cieszę się, że takie wydarzenie wraca po latach na Pomorze. Wystąpiliśmy o organizację mistrzostw, ponieważ mamy mnóstwo utalentowanych zawodników, którymi chcieliśmy się pochwalić mieszkańcom Słupska. O tytuły powalczy ponad 800 najlepszych polskich lekkoatletów, zdobywców tytułów mistrzowskich w ubiegłorocznym sezonie. Młodzi sportowcy będą rywalizowali w kilkunastu konkurencjach – będą m.in. skakać wzwyż, w dal, rzucać czy biegać indywidualnie oraz w sztafecie.

W ubiegłym roku nasza sztafeta wywalczyła podczas mistrzostw Polski złoty medal – mówi Tomasz Czubak, trener AML, były mistrz świata w sztafecie 4x400m oraz wciąż aktualny rekordzista Polski w biegu na 400m. Również w tym roku zaliczamy się do faworytów, ale w sporcie wszystko jest możliwe. Będę się cieszył z każdego miejsca, jeśli tylko zawodnicy dadzą z siebie wszystko.

Organizatorem wydarzenia są Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Akademia Młodego Lekkoatlety, która już od 6 lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Mistrzostwa wspierają Miasto Słupsk, a także Energa Grupa ORLEN.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Jacka Żukowskiego z Tomaszem Czubakiem i Bernadetą Kopeć.

jż/jr

Posłuchaj

Rozmowa z Tomaszem Czubakiem i Bernadetą Kopeć