fot. prk24.pl
Jest decyzja o budowie wiaduktu, który ma ułatwić mieszkańcom podkołobrzeskiego Budzistowa wyjazd do miasta po wybudowaniu drogi S6. Mieszkańcy osiedla Rzemieślnicze wcześniej sprzeciwiali się temu pomysłowi.

Dziś odbyło w tej sprawie spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Nie ma szans, by zmienić decyzję środowiskową, aby zrealizować inne rozwiązania. Na budowę wiaduktu mamy zapewnione finansowanie. Przygotowane są również odpowiednie harmonogramy - powiedział Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA.

Na wniosek przeciwników budowy wiaduktu, spotkanie z przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  zorganizował kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc: - Dość już działań zaczepnych i dyskutowania. Inwestycja musi rozpocząć się bez względu na to, czy osiągniemy kompromis. Padły argumenty, które dawałyby bezpieczeństwo i szybkość tej drodze.

Wiadukt będzie oddalony od obecnej drogi o 70 metrów i ma być wyposażony w nowoczesne ekrany dźwiękochłonne. Przeciwnicy inwestycji, której koszt to 50 milionów złotych, zapowiadają dalsze protesty.

mw/rz

fot. prk24.pl

Posłuchaj

Mateusz Grzeszczuk
Czesław Hoc