fot. prk24.pl
Nasi goście skomentowali najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w Kołobrzegu, województwie i kraju.

W magazynie „Na zdrowie” Mariusz Wolański rozmawiał profesorem Jackiem Gronwaldem na temat testów genetycznych w kierunku raka piersi i raka jajnika.

magazyn „Na zdrowie”

W „Radiowym dobrym słowniku” z dr. Sebastianem Żurowskim z Katedry Teorii Języka Instytutu Językoznawstwa UMK w Toruniu rozmawiał Jarosław Banaś.

rozmowa z dr. Sebastianem Żurowskim

Dzisiaj ruszą rozgrywki pierwszoligowych koszykarzy. Zaprosiliśmy więc do naszego studia przedstawicieli Energi Kotwicy Kołobrzeg: prezesa Kamila Grabonia, trenera Nikołaja Tanasiejczuka oraz Piotra Robaka.

rozmowa z przedstawicielami Energi Kotwicy Kołobrzeg

W niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Turystyki. O sezonie turystycznym w trakcie pandemii koronawirusa i o oczekiwaniach w regulacjach prawnych w ciągu najbliższych miesięcy rozmawialiśmy z wiceprzewodniczącym sejmowej komisji zdrowia Czesławem Hocem, dyrektorem Havet Hotel Agnieszką Maszner-Paprocką i dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Magdaleną Chudyk.

rozmowa z Czesławem Hocem, Agnieszką Maszner-Paprocką i Magdaleną Chudyk

O akcji charytatywnej we wsi Charzyno w gminie Siemyśl opowiedziała dyrektor szkoły w Charzynie Elżbieta Korczewska. Do udziału w akcjach prozdrowotnych zachęcały natomiast kołobrzeskie amazonki Anna Polak i Anna Krupińska.

rozmowa z Elżbietą Korczewską, Anną Polak i Anną Krupińską

Przewodnicząca klubu radnych PiS w zachodniopomorskim sejmiku Małgorzata Jacyna-Wit i poseł Czesław Hoc mówili o dysproporcjach w budżecie województwa.

rozmowa z Małgorzatą Jacyną-Wit i Czesławem Hocem

Przewodnicząca klubu radnych PiS w zachodniopomorskim sejmiku Małgorzata Jacyna-Wit, Agnieszka Maszner-Paprocka - dyrektor Havet Hotel i dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Magdalena Chudyk - dyrektor Olimp 3 Hotel oraz Tomasz Waścicki z Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Poslskiego dyskutowali o sezonie turystycznym podczas pandemii koronawirusa.

rozmowa z Małgorzatą Jacyną-Wit, Agnieszką Maszner-Paprocką, Magdaleną Chudyk i Tomaszem Waścickim

O doświadczeniach Polaków mieszkających na Wołyniu po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku opowiadali Tadeusz Dach ze Stowarzyszenia Historycznego „Dębosz” w Rymaniu oraz nauczyciel historii Krzysztof Szopik.

rozmowa z Tadeuszem Dachem i Krzysztofem Szopikiem

Z prawnikiem Edwardem Stępniem oraz opozycjonistą w czasach PRL-u Sławojem Kiginą kontynuowaliśmy kalendarium 40-lecia NSZZ Solidarność.

rozmowa z Edwardem Stępniem i Sławojem Kiginą