fot. Mateusz Sienkiewicz
Około 30 najstarszych mieszkańców będzie się na co dzień spotykać w zabytkowej kamienicy w samym sercu kurortu.

Miasto przygotowało Klub Seniora dzięki unijnemu wsparciu. Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że wartej ponad milion złotych inwestycji dołożyło zaledwie 50 tysięcy złotych: - Podjęliśmy duże wyzwanie, bo ten obiekt wyglądał dużo gorzej. Ustaliliśmy jednak, że ma to być miejsce na wysokim poziomie, które ma służyć seniorom przez lata. Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w naszym mieście skupia już 50 członków i działa coraz aktywniej.

Marek Łukomski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju cieszy się, że Klub Seniora znajdować się będzie w samym centrum miasta, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie aktywizować osoby starsze: - Starsi ludzie często wyłączają się z życia społecznego. To miejsce i nasza oferta mają ich mobilizować i wspomagać w codziennym funkcjonowaniu.

Klub Seniora w Połczynie-Zdroju będzie działał od poniedziałku do piątku. Przez pierwsze dwa lata jego funkcjonowanie będzie w pełni finansowane ze środków unijnych.

ms/ar


fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju
Marek Łukomski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju