I LO w Słupsku jest głównym ogniskiem koronawirusa w mieście (fot. wikipedia.org)
W Słupsku zakażenie wirusem potwierdzono u kolejnych pięciu osób, a w powiecie słupskim - u sześciu. Tym samym liczba zarażonych w regionie słupskim wzrosła do 52.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia przedstawiło zaktualizowaną mapę powiatów objętych dodatkowymi restrykcjami, wynikającymi z dużej liczby zakażeń. W czerwonej strefie znalazł się powiat kartuski, a w żółtej - powiat bytowski i Sopot. Słupsk został zaliczony do regionów zagrożonych. W strefie zagrożeń w województwie pomorskim są również powiaty: kościerski, pucki, wejherowski i nowodworski. Zmiany i związane z nimi obostrzenia będą obowiązywać od soboty.

Jak podaje Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, na Pomorzu potwierdzono dziś 143 zakażeń. Od początku pandemii w Pomorskiem odnotowano 4009 przypadków. 121 osób jest hospitalizowanych, a 1483 podlega izolacji pozaszpitalnej.

Wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono do dziś m.in. u siedmiu nauczycieli i dziewięciu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku, trzech pracowników Sądu Rejonowego w Słupsku i dwóch pracowników słupskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji.


jż/sf/ar

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa