fot. Karina Dmyterko
Przyszli żeglarze pływają na specjalnych łódkach typu Hansa 303, które sprowadzono Australii. Tajników żeglarstwa uczą się od wykwalifikowanych instruktorów.

Dominika Liewska, terapeutka warsztatów zajęciowych w Kołobrzegu podkreśla, że dla osób z niepełnosprawnością intelektualną te zajęcia to trening samodzielności: - Podjęcie takiego wyzwania jest niezmiernie ważne. Uczestnicy przełamują swoje lęki i chętnie biorą udział w zajęciach, które są prowadzone w bardzo ciekawy sposób.

Mariusz Górnisiewicz, komandor uczniowskiego klubu Żeglarskiego „Błękitni Grzybów” dodaje, że zajęcia są bezpieczne i dostosowane do możliwości osób niepełnosprawnych: - Kursanci pływają na specjalnie zaprojektowanych i przystosowanych do różnego typu niepełnosprawności łódkach. Charakteryzują się one m.in. ciężkim mieczem, który daje lepszą stabilność na wodzie.

Projekt „Baltic for all” skierowany jest również do klubów żeglarskich, trenerów żeglarstwa, trenerów kitesurfingu i windsurfingu, a także młodzieży. Jego wartość to prawie 5 mln złotych. Zakończenie planowane jest na 30 października.

Więcej w materiale Kariny Dmyterko.

kd/od/ar

Posłuchaj

Materiał Kariny Dmyterko