fot. Mateusz Iżakowski/SPWSZ w Szczecinie
Z trzech do ośmiu wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w I LO w Słupsku. Na COVID-19 zachorowali także pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Sądu Rejonowego.

- Zastępca dyrektora I LO poinformował, że koronawirusem zakażonych jest 5 nauczycieli i 3 uczniów. Decyzją sanepidu, szkoła jest zamknięta, a nauka odbywa się w formie zdalnej. Każdy, kto miał kontakt z zakażonymi, jest ankietowany i wysyłany na testy - powiedziała Bogna Winiarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku.

W Miejskim Zakładzie Komunikacji w Słupsku dwie osoby zakaziły się koronawirusem. - To dwaj kierowcy autobusów. Ryzyko było minimalne, więc nie powinno być żadnego przypadku zakażenia z powodu kontaktu z naszym pracownikiem. Apelujemy jednak o noszenie maseczek i zachowanie ostrożności - podkreśliła Anna Szabłowińska, rzeczniczka słupskiego MZK.

Koronawirusem zakaził się również pracownik III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Słupsku. - Wydział nie funkcjonuje. Wszystkie sprawy zaplanowane na dziś nie odbędą się. Trwa dochodzenie epidemiczne. Na bieżąco będziemy o wszystkim informować - zaznaczył Ryszard Błęcki, wiceprezes Sądu Rejonowego w Słupsku.

Więcej w materiale Sebastiana Ferensa.

sf/rz

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa