fot. pixabay.com
Komisja rewizyjna rady miejskiej na piątkowym burzliwym posiedzeniu stwierdziła, że komputery dostarczone dla słupskich szkół były niezgodne ze specyfikacją zawartą w dokumentacji przetargowej.

- Podstawowe zastrzeżenie komisji rewizyjnej dotyczy zakupu 14 laptopów przez Urząd Miejski w Słupsku, który był niezgodny ze specyfikacją przetargową. Pani prezydent Makuch stwierdziła na komisji rewizyjnej, że 11 września kontrahent, który zobowiązał się do dostarczenia komputerów, przekazał ratuszowi brakujące przejściówki HDMI. W ocenie komisji, jest to jednak niezgodne ze specyfikacją przetargową - stwierdził Jacek Szaran, słupski radny PiS. - Przygotowany przez nas protokół zostanie przekazany na sesję rady miejskiej, która odbędzie się w najbliższą środę. W mojej ocenie, jeśli komputery nie spełniają warunków specyfikacji, to powinny zostać wymienione przez podmiot, który dostarczył sprzęt - dodał.

Radna Renata Stec z PO uważa, że miasto przepłaciło i kupiło stary sprzęt: - Nasza wnikliwość doprowadziła do tego, że znaleźliśmy wiele uchybień. Na posiedzeniu komisji rewizyjnej podałam przykłady z innych gmin, gdzie za pieniądze wydane w Słupsku kupiono wiele więcej lepszego sprzętu, a nie tak starego i z wadami, jak w naszym mieście. W specyfikacji była mowa o złączach HDMI, a w komputerach ich nie było. Kable dostarczono dopiero, gdy powstał nasz protokół. Stąd wniosek do rady, żeby zająć się tą sprawą. Moim zdaniem, ratusz kupił bardzo stary sprzęt i po prostu znacznie przepłacił.

Według wiceprezydent Słupska Marty Makuch, przetarg odbył się zgodnie z prawem, a komputery nie będą musiały być wymieniane: - Jedyne co zostało uzupełnione to adaptery HDMI, tak żeby komputery mogły być podłączane do rzutników. Wszystkie kryteria zawarte w przetargu zostały spełnione.

O rozwoju sprawy będziemy informować. Tematem zajął się Sebastian Ferens.

sf/ar

Posłuchaj

Słupscy radni zarzucają miastu marnotrawienie pieniędzy - materiał Sebastiana Ferensa