fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
Umowy o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska do 25 tysięcy złotych otrzymali strażacy z Wartkowa, Sierakowa Sławieńskiego, Sępólna Wielkiego, Kłanina, Żukowa, Osiek, Porostu i Biesiekierza.

Jak powiedział Ireneusz Bednarczyk, prezes OSP Kłanino, każda pomoc finansowa dla jednostek OSP jest niezbędna: - Potrzebujemy odpowiedniego wyposażenia. Bez środków zewnętrznych nie jesteśmy w stanie zakupić sprzętu. Dofinansowania z urzędu gminy czy Krajowego Systemu Ratowniczego nie są wystarczające.

To już trzecia edycja programu „Mały Strażak”. W tym roku wsparcie otrzymało 69 jednostek zachodniopomorskich OSP. W poprzednich dwóch edycjach pieniądze trafiły do 28 jednostek.

Jak podkreśliła Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska oraz szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości, planowane są kolejne edycje tego programu: - Mam nadzieję, że małymi krokami uda nam się wspomóc wszystkie jednostki OSP z województwa zachodniopomorskiego przynajmniej kwotą 25 tysięcy złotych.

Dodatkowo strażacy ochotnicy mogą skorzystać z dofinansowania na remont swoich siedzib.

- Co roku mamy nowszy sprzęt dla strażaków. To nie koniec, ponieważ chcemy, żeby zostały wyremontowane remizy strażackie. Uruchomiliśmy więc program „Remiza”. Jednostki OSP mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy złotych - podkreślił Robert Stępień, wiceprezes Wojewódzkiego Fundusu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Wnioski o pomoc finansową w ramach programu „Remiza” złożyły dotychczas 24 zachodniopomorskie jednostki OSP.

rp/rz

Posłuchaj

Ireneusz Bednarczyk, prezes OSP Kłanino
Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska
Robert Stępień, wiceprezes Wojewódzkiego Fundusu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie