fot. prk24.pl
Poseł Prawa i Sprawiedliwości, który we wtorek był gościem porannego „Studia Bałtyk” podkreślił, że są „poważne i konkretne powody” obecnej sytuacji w obozie rządzącym. Dodał, że musi on się skonsolidować, aby móc realizować kolejne, obiecane wyborcom reformy.

- W tym tygodniu zapadną wszystkie rozstrzygnięcia dotyczące koalicji.  (...) Należy pamiętać, że fundamentem Zjednoczonej Prawicy jest Prawo i Sprawiedliwość i - szczególnie w tym trudnym okresie pandemii - musimy skupić się na realizowaniu naszego programu, a nie na promowaniu jakiś polityków, czy wewnętrznych rozgrywkach. Obiecaliśmy Polakom realizowanie naszych zapowiedzi przez te trzy lata bez wyborów, dlatego musimy się skonsolidować i to robić - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Na ten moment można powiedzieć, że teoretycznie koalicji nie ma, a to wynika z faktu, że ktoś chciał mieć o wiele więcej niż mu się należało. Jeżeli planujemy zlikwidowanie ośmiu ministerstw, to naturalne jest to, że po jednym stracą politycy Solidarnej Polski i Porozumienia Gowina. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby ogon merdał psem. Tak nie będzie - dodał.

Anna Popławska zapytała polityka, który jest lekarzem i wiceszefem sejmowej komisji zdrowia, o sytuację epidemiczną w Polsce. - Realizujemy strategię walki z koronawirusem, która zakłada przestrzeganie reżimu sanitarnego. System DDM, czyli dezynfekcja, dystans społeczny i maseczki sprawdza się. Nie zakładamy teraz wprowadzania kolejnych obostrzeń, a tym bardziej lockdownu, bo Polacy przestrzegają obowiązujących już zasad. Cały czas jednak obserwujemy sytuację i będziemy adekwatnie reagować - powiedział poseł Czesław Hoc.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z posłem Czesławem Hocem