Nasi goście skomentowali najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w Kołobrzegu i kraju.

Audycję rozpoczęliśmy od akcentu sportowego. Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej walczy z Czechami o awans do Mistrzostw Europy, a my gościliśmy zawodniczkę II-ligowej Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg Monikę Wziątek oraz asystenta trenera Jarosława Murackiego.

W panelu samorządowym rozmawialiśmy z zastępcą prezydenta Kołobrzegu Ewą Pałechatą oraz radnymi miejskimi Jackiem Woźniakiem (niezrzeszony) i Bartoszem Bieńkowski (Prawo i Sprawiedliwość).

rozmowy z Moniką Wziątek i Jarosławem Murackim, a także z Ewą Pałechatą, Jackiem Woźniakiem i Bartoszem Bieńkowskim

Sąd Najwyższy uznał, że sam fakt przynależności do Służby Bezpieczeństwa w PRL to zbyt mało, aby obniżyć byłym funkcjonariuszom ich wysokie emerytury. To stanowisko oburzyło opozycjonistów i twórców kołobrzeskiej Solidarności Henryka Bieńkowskiego i Sławoja Kiginę oraz mecenasa Edwarda Stępnia.

rozmowa z Henrykiem Bieńkowskim, Sławojem Kiginą i Edwardem Stępniem

O prześladowaniach przez Służbę Bezpieczeństwa opowiadali też członkowie NSZZ Rolników Indywidualnych Bogusław Pałka i Zbigniew Obrocki, a także Lech Bany.

rozmowa z Bogusławem Pałką, Zbigniewem Obrockim i Lechem Banym

W 81. rocznicę napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku o refleksję poprosiliśmy inicjatorów budowy pomnika poświęconego Polakom pomordowanym na sowieckiej Ukrainie przez NKWD w latach 1937-1938 Krzysztofa Nowackiego, Marzennę Jagiełło i Wandę Przybylską.

rozmowa z Krzysztofem Nowackim, Marzenną Jagiełło i Wandą Przybylską

W panelu historycznym gościliśmy nauczyciela historii Krzysztofa Szopika oraz założyciela Stowarzyszenia Historycznego „Dębosz” w Rymaniu Tadeusza Dacha.

Na zakończenie Studia Kołobrzeg o prawdopodobnym rozpadzie koalicji Zjednoczonej Prawicy oraz rozpisaniu przedterminowych wyborów parlamentarnych rozmawialiśmy z posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem.

rozmowa z Czesławem Hocem
rozmowa z Krzysztofem Szopiką i Tadeuszem Dachem

Audycję przygotowali i poprowadzili Jarosław Banaś i Mariusz Wolański.

jb/mw/ar