fot. pixabay.com
Warszawa, Lublin i Szczecinek to trzy miasta, w których odbywają się szkolenia przygotowujące do projektu „Inkubator Wielkich Jutra”.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz miejskich instytucji dyskutowali nad tym, jak w innowacyjny sposób pomóc osobom niepełnosprawnym i wykluczonym. Jednym z pomysłów jakie ma powalczyć o dofinansowanie to urządzenia dla osób wybierających się do kina.

- Będziemy starali się w kinie opracować system dźwiękowy dla osób starszych i niedosłyszących - powiedział Paweł Kwiecień z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku.

W nadchodzącym naborze w ramach „Inkubatora Wielkich Jutra” dofinansowanie otrzyma 17 innowacyjnych pomysłów. Na ich realizację autorzy otrzymają po 50 tysięcy złotych.

- Trzeba doliczyć do tego pełne doradztwo prawne i informatyczne. Dopasowujemy się także do potrzeb naszych innowatorów. Pomagamy im przelać ich pomysły na papier w formie specyfikacji - poinformowała Dagmara Kmieciak, ekspert programu.

Najlepsze rozwiązania po przetestowaniu w warunkach lokalnych mają szansę, aby zostały wdrożone jako wzorcowe w skali całego kraju.

Posłuchaj

Paweł Kwiecień
Dagmara Kmieciak