fot. Mateusz Sienkiewicz
Już po raz trzeci w nadleśnictwach w całej Polsce rozdawane są sadzonki, które można posadzić w przydomowym ogródku albo na działce.

W tym roku Nadleśnictwo Szczecinek przygotowało sadzonki lipy, brzozy i grabu, które cieszą się ogromnym powodzeniem. - To akcja, które promuje sadzenie drzew, ekologiczne życie w fajnym, zielonym środowisku. Warto w niej uczestniczyć - powiedzieli naszemu reporterowi mieszkańcy, którzy zdecydowali się na zasadzenie drzewek.

Janusz Rautszko, nadleśniczy w Nadleśnictwie Szczecinek mówi, że duże zainteresowanie akcją #sadziMY wiąże się z tym, że każdy może własnoręcznie zasadzić otrzymane drzewko: - Leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Ta akcja to niepowtarzalna okazja, by pójść w nasze ślady. Każdy, kto przyjdzie otrzyma sadzonkę, będzie mógł ją zasadzić w wybranym przez siebie miejscu i opiekować się rosnącym drzewem przez wiele, wiele lat. Na pewno ono odwdzięczy się stukrotnie.

W ramach akcji #SadziMY leśnicy przygotowali ponad milion sadzonek, które rozdawane są w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych. Patronat nad akcją sprawuje prezydent Andrzej Duda.

ms/ar

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

mieszkańcy Szczecinka
Janusz Rautszko, nadleśniczy w Nadleśnictwie Szczecinek