fot. pixabay.com
Pretekstem do dyskusji jest ogłoszona niedawno „piątka dla zwierząt” - projekt zmian ustaw mający na celu skuteczniejszą ochronę zwierząt.

Projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer, z wyjątkiem królika. Czy taki zapis w tej ustawie powinien się pojawić? Takie pytanie skierowaliśmy do Alberta Kurkowskiego - pełnomocnika ministra rolnictwa i rozwoju wsi do spraw ochrony zwierząt.

materiał Renaty Pacholczyk

Właściciel jednej z ferm zwierząt futerkowych na Pomorzu uważa, że założenia „Piątki dla zwierząt” dotyczące zwierząt futerkowych nie mają nic wspólnego z ich ochroną, a jedynie rujnują dorobek życia właścicieli ferm tych zwierząt.

materiał Anny Winnickiej

Przeciwko projektowi ustawy zakazującej hodowli zwierząt futerkowych protestują hodowcy. Jak powiedział Daniel Chmielewski, prezes Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych, hodowcy prowadzą legalną działalność i - wbrew twierdzeniom obrońców zwierząt - prowadzą ją etycznie.

materiał Anny Popławskiej

Czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych w celu pozyskania z nich futer to słuszne rozwiązanie? O komentarz poprosiliśmy Katarzynę Lesner - ekologa i przyrodnika.

materiał Tomasza Trana

kk/aw/rp/tt/ap/ar