fot. pixabay.com
Trzy osoby, w tym dwoje pracowników sklepu z elektroniką w Słupsku, są podejrzane o wyłudzenie telefonów komórkowych. Zarzuca się im popełnienie 27 przestępstw – poinformowała w poniedziałek pomorska policja.

Do sprawy zatrzymano 29-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę – pracowników jednego ze słupskich sklepów oferujących sprzedaż sprzętu i usług telekomunikacyjnych - oraz współpracującego z nimi 26-latka, który był pomysłodawcą procederu.

„Mężczyzna kierował do sklepu osoby, które do zawarcia umów przedstawiały fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Rekompensatą dla 29-letniej pracownicy i jej 28-letniego kolegi było otrzymywanie pieniędzy za skuteczne zawarcie umowy” – podała pomorska policja.

Z ustaleń policji wynika, że ta trójka miała dokonać 27 przestępstw wyłudzenia telefonów komórkowych. Usłyszeli już zarzuty. 26-latek został tymczasowo aresztowany. Wobec pracowników sklepu zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, zakaz kontaktowania się ze sobą i poręczenie majątkowe.

Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

PAP/od