fot. Radosław Żmudziński
Adam Ostaszewski, dotąd lider lokalnych struktur Inicjatywy Polska, zrezygnował z członkostwa w tym ugrupowaniu i zdecydował o przejściu do PO. Deklarację wstąpienia do Platformy przekazał szefowi jej koszalińskich struktur, wicemarszałkowi woj. zachodniopomorskiego Tomaszowi Sobierajowi.

Wicemarszałek województwa, przyjmując deklarację Ostaszewskiego o wstąpieniu w szeregi Platformy Obywatelskiej, zaznaczył, że partia z Ostaszewskim, podobnie jak i z całym środowiskiem Inicjatywy Polska, współpracuje od dawna.

- W ostatnich wyborach Adam startował z naszych list KO do Sejmu RP. Dziś przyszedł czas, by naszą współpracę bardziej sformalizować. Adam z grupą Inicjatywy Polskiej podjęli tę decyzję, by przystąpić do Platformy Obywatelskiej, budować razem szeroki projekt już dalej z nami – powiedział Sobieraj na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Ostaszewski dodał, że w rozmowach z szefem koszalińskiej PO, obaj doszli do wniosku, że „formuła KO musi się zmienić tak, aby w przyszłości mogła zwyciężać w wyborach”.

- Przed nami trzy lata bez wyborów. I musimy ten czas tak wykorzystać, by nie tracić już czasu na jakieś dyskusje (…), aby skrócić formę porozumiewania się, by stworzyć jedną silną organizację, która na rynku lokalnym będzie mogła obronić samorząd na różnych jego szczeblach przed zakusami PiS. A w przyszłości, za trzy lata, wejść dobrze zorganizowaną, silną w ten nowy cykl wyborczy – powiedział Ostaszewski.

Zaznaczył, że w PO będzie „reprezentował tę lewą stronę”.

Ostaszewski poinformował, że z członkostwa w Inicjatywie Polska zrezygnował dwa tygodnie temu. Zaznaczył, że jego koledzy i koleżanki z Inicjatywy Polska muszą ewentualną decyzję przejściu do PO podjąć indywidualnie.

46-letni Adam Ostaszewski jest mieszkańcem Koszalina, radcą prawnym. Drogę polityczną zaczynał w młodzieżówce PPS. Należał do SLD, był szefem koszalińskich struktur partii, z których w 2015 r. został wykluczony. Przez ostatnie lata należał do Inicjatywy Polska. Jako jej reprezentant z listy KO w okręgu 40 startował w minionych wyborach do Sejmu. W poprzedniej kadencji samorządowej sprawował mandat radnego wojewódzkiego i pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Zachodniopomorskiego. Wcześniej był radnym miejskim w Koszalinie.

PAP/od