fot. Jacek Żukowski
Jedenaście walk turniejowych i 25 pojedynków sparingowych stoczyli pięściarze z Pomorza oraz reprezentanci Czech podczas turnieju bokserskiego Pierwszy Krok z Energą, w ramach którego odbył się XIX turniej „Srebrne Rękawice”.

W hali przy ulicy Ogrodowej w Słupsku, oprócz pięściarzu z okręgu pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego było sześciu zawodników z Czech. Silna i liczna grupa reprezentowała Fight Club Koszalin. Z tego klub w turnieju wystąpiło 2 zawodników, a walkach sparingowych boksowało ich ponad 20. Równie liczna była reprezentacja SKB Energa Czarni, a Sako Gdynia, Bombardier Gdynia, Gruchała Team Chojnice i Ring Kociewie wystawiło ogółem 22 zawodników.

- Poziom walk był bardzo zróżnicowany - powiedział brązowy medalista olimpijski z Moskwy Kazimierz Adach. - Były walki na wysokim poziomie, ale i również takie przeciętne. Byłem ciekawy jak zaprezentują się Czesi, gdyż do tej pory z nimi nie boksowaliśmy. Mają podobny styl i podobną technikę do polskich pięściarzy - dodał.

Pamiątkowe „Srebrne Rękawice” zwycięzcom i pokonanym wręczali: Kazimier Adach - brązowy medalista olimpijski z Moskwy, a zarazem prezes honorowy SKB Energa Czarni, Adam Kuba Jakubowski - mistrz świata federacji ISKA w kickboxingu, Eugeniusz Gołembiewski - trener SKB Energa Czarni, Tomasz Mazur, międzynarodowy mistrz Polski w boksie zawodowym – wychowanek klubu Czarnych, Marek Pałucki, prezes SKB Energa Czarni.

Sędzią głównym zawodów był Józef Łysiak. Sędziowie punktowi i ringowi: Jakub Gitlin, Zdzisław Jędrych, Martyna Kruszyńska, Mateusz Mechliński, Tomasz Zaborowski.

jż/rż

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego