Podopieczni Mantasa Cesnauskisa pokonali w finałowym mecz w słupskiej hai Gryfia Decka Pelplin 91:80.

Przez dwie kwarty mecz był bardzo wyrównany wyrównany i żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi. Gdy Czarni odskoczyli rywalom na osiem punktów, do gry włączył się były kapitan słupskiego zespołu, a obecnie kapitan drużyny z Pelplina Marcin Dutkiewicz.

Jego celne rzuty za trzy punkty, a do tego świetna gra przy tablicach pozwoliła gościom na odrobienie strat i objęcie kilkupunktowego prowadzenie. Jednak w drugiej połowie w ekipie gospodarzy świetnie zagrał Hubert Pabian, który raz po raz celnie rzucał za trzy punkty.

Kolejne oczka dokładali Kordalski, Słupiński czy Kulikowski i ostatecznie Czarni wygrali cały mecz różnicą 11 punktów. Dzień wcześniej drużyna prowadzona prze Mantasa Cesnauskisa pokonała zdecydowanie Żak Koszalin 94:58.