fot. Krzysztof Klinkosz
„Równe prawa, nasza sprawa” to hasło przewodnie Koszalińskiego Kongresu Kobiet. W trakcie obrad m.in. rozstrzygnięto konkurs Kobieta Regionu Koszalińskiego 2020.

Nagrodę za działalność w sferze publicznej i administracji otrzymała Izabela Wesołowska za organizację charytatywnych imprez dla dzieci i młodzieży.

Izabela Wesołowska m.in. w czasie pandemii w przebraniu dinozaura pojawiała się na wielu koszalińskich osiedlach, by podnieść na duchu dzieci przebywające w domach. Jak twierdzi, działania charytatywne są bardzo ważne w jej życiu: - Kiedy zaczęła się pandemia, pomyślałem, żę mogę coś zrobić dla dzieci. Nie spodziewałam się, że to odniesie aż taki efekt.

W kategorii działalności społecznej nagrodę otrzymała Irena Ciesielska, pomysłodawczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koszalinie. Jej inicjatywa ma na celu m.in. zaktywizowanie seniorów: - Człowiek potrzebuje drugiej osoby, stąd pomysł na ten uniwersytet.

Nagrodę specjalną dla mężczyzny wspierającego kobiety otrzymał Andrzej Bacławski, prezes MZK Koszalin. Zaznaczył, że równe traktowanie kobiet i mężczyzn w firmach powinno być ogólną normą: - Odkąd przyszedłem do pracy, wszyscy traktowani są równo, także w kwestii stanowisk pracy i wynagrodzeń.  

Koszaliński Kongres Kobiet obradował po raz ósmy.

kk/rż

Posłuchaj

Irena Ciesielska
Izabela Wesołowska
Andrzej Bacławski