fot. iszczecinek.pl
Mężczyzna widziany był między innymi na obwodnicy Szczecinka, gdzie wybiegł przed jadący samochód, na placu Wolności oraz w Rezerwacie Dębów Wilczkowskich. Nagrania zostały udostępnione w mediach społecznościowych.

Jak poinformował portal iszczecinek.pl, niektórzy internauci traktują to jako głupie żarty, a inni - obawiają się o swoje życie: - 27 sierpnia z dziećmi pojechaliśmy na wycieczkę w okolicę rezerwatu Dęby Wilczkowskie koło Świątek. Mimo deszczowej aury, turystów nie brakowało. Wyruszyliśmy sprzed pomnika przyrody i tablicy z mapą tras rowerowych. Gdy spacerowaliśmy w kierunku jeziora Wilczkowo - jakieś 600-700 metrów od miejsca, z którego wyszliśmy - zauważyliśmy w oddali bardzo podobnego przebierańca, który grasował na S-11.

Jak poinformowała aspirant Anna Matys, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, funkcjonariusze podejrzewają, że są to lokalni YouTuberzy, którzy szukają rozgłosu. Podkreśliła, że nie ma do końca pewności, iż mężczyzna trzyma siekierę, ponieważ nagrania są słabej jakości.

Powiedziała, że funkcjonariusze monitorują sprawę i analizują materiał: - Na filmie w internecie widać klauna na obwodnicy. To mogło spowodować zagrożenie w ruchu drogowym. Dodała, że ostatni raz postać z przedmiotem przypominającym siekierę zarejestrował miejski monitoring na Placu Wolności.
 
Rzeczniczka szczecineckiej policji powiedziała, że „pod lupę” funkcjonariusze wzięli filmy w internecie. Dodała, że w tej sprawie policja nie otrzymała zgłoszenia od mieszkańców.

iszczecinek.pl/red./rż