fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Bartosz Gwóźdź-Sproketowski – zastępca burmistrza Ustki, Paweł Lisowski – starosta słupski i Arkadiusz Walach - wójt gminy Smołdzino.

- Wbrew obawom sezon letni okazał się całkiem dobry. Chwalą go hotelarze, choć mniej zadowoleni są gastronomicy, którzy mówią, że frekwencja była niższa niż w latach poprzednich. (...) Jeśli chodzi o budowę kolejnych tężni solankowych, to dyskutujemy o tym od kilku lat. Sądzimy, że warto uatrakcyjnić nasz park i po przeprowadzeniu ankiety wśród mieszkańców wybraliśmy dwie kolejne tężnie po stronie zachodniej Ustki. (...) Budowa węzła komunikacyjnego trwa. Prace przy dworcu kolejowym zakończą się w kwietniu przyszłego roku - relacjonował Bartosz Gwóźdź-Sproketowski.

- W ostatnich czterech latach do liceum w Ustce, które podlega starostwu, nie było naboru. Jednak ostatnio nasz pomysł, aby w tej placówce utworzyć oddział mistrzostwa sportowego o specjalności piłka nożna cieszy się dużym zainteresowaniem. Placówka posiada bardzo dobre warunki nie tylko do nauki, ale i do prowadzenia treningów. Myślimy o tym, żeby stworzyć bursę dla uczniów, którzy będą chcieli tutaj przyjechać spoza naszego regionu. Otrzymaliśmy prawie 6 mln złotych z rządowego programu, który w ramach pandemii wspiera inwestycje samorządowe. Jesteśmy zobligowani do wydania tych pieniędzy na zadania inwestycyjne do końca 2022 roku - powiedział Paweł Lisowski.

- Dzisiaj wpłynęło na konto gminy ponad 500 tysięcy złotych z rządowych środków funduszu przeciwdziałania ekonomicznym skutkom pandemii koronawirusa. Te środki przeznaczymy na remont pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury w Smołdzinie. To nie jedyna inwestycja, którą realizujemy z rządowych programów. Inne to m.in. wyposażenie klubu seniora (tzw. sołecki przystanek), czy dom twórczy rybactwa słowińskiego, jako miejsce promujące lokalną kulturę. Pozyskaliśmy również pieniądze dla miejscowej OSP na zakup wozu strażackiego. Kończymy drogę Smołdzino-Żelazo. Tutaj wielki udział rzecznika rządu Piotra Müllera, który postarał się o środki na ten cel - powiedział Arkadiusz Walach.

jż/ar

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk” - 11.09.2020