fot. ms.gov.pl
Oskarżony Sławomir K., który określa się jako działacz Forum LGBT, wycofał wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Mężczyzna publikował nagrania z podpalania biało-czerwonej flagi w mediach społecznościowych.

Sławomir K. uważa, że jest niewinny, chce procesu przed sądem i chce się bronić - poinformował jego obrońca radca prawny Tomasz Kwiatkowski. Wycofanie wniosku o dobrowolne poddanie się karze, który złożył na etapie sporządzania aktu oskarżenia, oznacza, że Sąd Okręgowy w Słupsku musi zwrócić akta sprawy śledczym.

Prokuratura rejonowa musi raz jeszcze oskarżyć mężczyznę o zniszczenie flagi narodowej, pomijając wycofany wniosek o poddanie się karze.

Prokuratura rejonowa w Słupsku ustaliła, że Sławomir K. w maju i marcu umieścił w internecie filmy, na których w lesie podpala polską flagę. Mężczyzna miał argumentować, że protestuje przeciwko niesprawiedliwości, jaka miała go spotkać.

Podpalał również flagę Watykanu, ale ten wątek prokuratura umorzyła. Sławomir K. ma prokuratorski zakaz publikacji w internecie audio i video, jest też pod dozorem policji.

Za zniszczenie flagi narodowej grozi grzywna lub do roku pozbawienia wolności.

IAR/rz