fot. facebook.com/greg2future
Konsultant ds. prognostyki oraz teoretyk cywilizacji prowadzący stronę na Facebooku Global Future Studies był gościem Jarosława Rochowicza w audycji „Świat za horyzontem”.

Gość audycji mówił m.in. o pertraktacjach umowy o wymianie handlowej między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

- Wielka Brytania dużo mniej znaczy w pojedynkę. Premier Boris Johnson przekonał się o tym podczas negocjacji z Donaldem Trumpem, który powiedział, że jeśli pewne rzeczy nie będą zaakceptowane, to nie będzie prowadził dalszych rozmów. Kolejny raz uwidacznia się fakt, że Unia Europejska jest czymś bardzo pożytecznym. Należy przyjąć pewne zobowiązania, ale w zamian otrzymuje się udział w potędze - powiedział dr Grzegorz Lewicki.

Dodał, że rozmawiał z konsultantami politycznymi, którzy oscylują wokół parlamentu brytyjskiego: - Przyznają nieformalnie, że Brytyjczycy zupełnie nie rozumieją, co sobie zrobili brexitem. Elity nie mają świadomości danych gospodarczych, politycznych i prognoz.

Podkreślił, że brexit najbardziej dotknie wielkie metropolie i zahamuje globalizację: - Małe miasteczka w mniejszym stopniu to odczują, a paradoksem jest to, że właśnie tam głosowano za brexitem.

Posłuchaj

rozmowa Jarosława Rochowicza z dr. Grzegorzem Lewickim