Dwa złote medale zdobyli zawodnicy Akademii Młodego Lekkoatlety ze Słupska podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików z rocznika 2004-2005, które rozgrywane były w Sopocie.

Na pierwszym stopniu podium stanęła Hanna Grabowska z wynikiem 163 cm, co daje jej 3. miejsce w rankingu ogólnopolskim oraz Kewin Malek z wynikiem 177 cm. Kolejne starty słupskich zawodników zaplanowane są za 10 dni w Tarnowie.

Wcześniej zawodnicy z Akademii Młodego Lekkoatlety podczas mistrzostw okręgu w Chojnicach zdobyli aż 19 medali. Do tego doszły bardzo dobre starty na stadionie 650-lecia w Słupsku, a także na obiektach sportowych w Białogardzie.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 16 rozegrane zostaną na stadionie 650-lecia w Słupsku.

Zawody, które odbędą się od 25 do 27 września, są jednocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.

Organizację imprezy powierzono Akademii Małego Lekkoatlety w Słupsku. Patronat medialny nad imprezą objęło Polskie Radio Koszalin.