fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
Jarosław Rochowicz zabrał naszych słuchaczy m.in. do Muzeum Pomorza Środkowego. Nasi goście mówili także o innych walorach turystycznych regionu słupskiego. Dyskutowaliśmy również o wydarzeniach kulturalnych.
„Radiowy Klub Obieżyświata” ze Słupska | Źródło: Anna Wańtuchowicz, Jarosław Rochowicz

Lucjan Hanak: w Muzeum Pomorza Środkowego nie można się nudzić

- Zamek został zbudowany przez Bogusława X w 1507 roku. Wówczas miał tylko dwie kondygnacje. Budynek w obecnym kształcie powstał w 1580 roku za czasów Bogusława XIV - powiedział Lucjan Hanak, kierownik działu sztuki i techniki Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Lucjan Hanak mówił także o muzealnych zbiorach i wystawach. Opowiedział również o Białym Spichlerzu, w którym znajdują się dzieła Witkacego.

rozmowa z Lucjanem Hanakiem

Joanna Orłowska: możliwości turystyczne regionu słupskiego są duże

- Na przykład w Ustce, która ma status uzdrowiska, w tym roku otwarto nową tężnię. Turyści mogą zobaczyć bunkry Blüchera. Oddano także do użytku odcinek trasy rowerowej R10. Są również szlaki kajakowe - powiedziała Joanna Orłowska, członek Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Jolanta Krawczykiewicz: podczas wakacji zorganizowaliśmy dużo zajęć dla dzieci

- Musieliśmy zapewnić atrakcje dzieciom i młodzieży, które nie pojadą na kolonie i nie będą uczestniczyły w festiwalach. W każdym z naszych 4 obiektów odbywały się półkolonie artystyczne. Były zajęcia plastyczne i teatralne, do tego kino i koncerty plenerowe - powiedziała Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury.

rozmowa z Jolantą Krawczykiewicz

Dyrektor Doliny Charlotty: wyszliśmy na prostą; koncerty w przyszłym roku

- Uratowaliśmy Dolinę Charlotty. Zamknięcie turystyki od marca do maja wpłynęło na naszą działalność. Mieliśmy duże straty. W czerwcu i lipcu pojawili się jednak turyści i wyszliśmy na prostą. Oczywiście przestrzegamy wszelkich rygorów sanitarnych - powiedział Mirosław Wawrowski, dyrektor Doliny Charlotty. - Wszystkie imprezy, które miały odbyć się w tym roku, przebukowaliśmy na następny. Najważniejszy koncert - Hollywood Vampires odbędzie się 12 sierpnia 2021 roku - dodał.

rozmowa z Mirosławem Wawrowskim

Przedstawiciele Stowarzyszenia Tuystyki Rowerowej „Szprycha” w Słupsku: infrastruktura dla rowerzystów jest bardzo dobra

- Jeszcze 10 lat temu w mieście nie było turystyki rowerowej. Jeśli dzisiaj mielibyśmy ocenić infrastrukturę rowerową w regionie słupskim w skali od 1 do 10, dalibyśmy 8 - powiedzieli Sławomir Dudziński i Wojciech Kleban,Dudziński przedstawiciele Stowarzyszenia Tuystyki Rowerowej „Szprycha” w Słupsku.

rozmowa ze Sławomirem Dudzińskim i Wojciechem Klebanem

Beata Górecka: na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku wyrosły nam gwiazdy

- Czekam z niecierpliwością na recital Beaty Bielińskiej. To fenomenalna pianistka. Jej koncert odbędzie się we wtorek. Cieszę się również na spotkanie z Krzysztofem Broją. Są także dwaj młodzi artyści: Krzysztof Książek i Szymon Nehring - powiedziała Beata Górecka, nasza redakcyjna koleżanka.

rozmowa z Beatą Górecką