fot. prk24.pl
Deszczowy lipiec i upalny sierpień nie zniechęciły turystów. Wielu z nich zdecydowało się na wypoczynek nad polskim morzem. Ponadto rządowy program „Polski Bon Turystyczny” sprawił, że słupski region był oblegany przez wczasowiczów z całego kraju.

- Sezon jak najbardziej się udał. Mieliśmy dużo grup turystów i jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznych wakacji. Pogoda dopisywała, a to sprzyjało plażowiczom - powiedziała właścicielka agroturystyki znajdującej się w Gardnie Wielkiej pod Słupskiem.

- W tym roku przyjęliśmy bardzo dużą liczbę turystów. Większość osób decydowała się na wypoczynek na plaży, zaś gdy pojawiały się nieprzyjazne zjawiska pogodowe wczasowicze oblegali nasze biuro. Najczęstsze pytania kierowane do naszych pracowników dotyczyły miejsc, w których można dobrze zjeść, wypić itp. - wyjaśnił pracownik Centrum Informacji Turystycznej w Rowach.

- Sezon był bardzo udany. Ludzie pomimo ciężkiej sytuacji spowodowanej pandemią zachowali jednak radość ducha. Musieliśmy przypominać o obostrzeniach, ale nigdy z tej przyczyny nie spotkały nas nieprzyjemności ze strony wczasowiczów - powiedziała sprzedawczyni zabawek oraz odzieży sportowej na stosiku sezonowym w Rowach.

Zapraszamy do wysłuchania całej relacji.

el/mw


Posłuchaj

materiał Edyty Lubiak